BATTERI BSL36A18X 2,5AH/5AH
BSL36A18X: smart 36V/18V-batteri som automatiskt ändrar volt-nivå.
2 i lager
  • Öppet köp i 14 dagar
  • Snabb leverans
Smart batteri som kan användas både i 18V- (5,0Ah) och 36V-verktyg (2,5Ah).
Batteriet ändrar automatiskt volt-nivå, i förhållande till maskin som används.
Stöttåligt och vattenresistent batteri med gummerad undersida.
Inbyggd indikator om batterinivå.
Livslängd ca 1500 laddcyklar.
Tilläggsinformation
MULTI VOLT batteri i kombination med 36V MULTI VOLT-verktyg ger en enastående hög effekt på 1080W och kan jämföras med eldrivet verktyg. Med batteriet får du en 36V maskin i samma kompakta storlek som en 18V. Batteriet kan användas både i 18V- och 36V MULTI VOLT-verktyg.